Pegasus nie tylko na konsoli? Czemu nie!

Ostatnio naszło mnie na powrót do gier telewizyjnych, czyli konsoli Pegasus. Była ona bardzo popularna w latach 90-tych. :) Gry na Pegasusie nie miały super grafiki, ale często była sympatyczna. Ich główną zaletą była olbrzymia grywalność. Być może spotęgowana przez fakt, że nie można było zapisać stanu gry. :)  Ja również należałam do grona tych, co spędzili długie godziny grając w Super Mario, Castlevanię, Contrę, Micro Machines, Tank, Goal III, Duck Tales czy Big Nose… To były fajne czasy. :)

Zatęskniłam do nich i zaczęłam się rozglądać za konsolą, ponieważ nadal posiadam kartridże. Okazuje się, że obecnie można kupić tylko tandetnej jakości konsole i raczej tylko na Allegro. Owszem są za niewielką cenę, ale chyba nie warto wiązać z taką nadziei na dłuższe działanie. W sumie wiem to na pewno – kupiłam taką jakieś trzy lata temu i dość szybko padł zasilacz, którym był cieniutki, bardzo marny kabelek…

Na szczęście istnieją emulatory i taką opcję polecam jak najbardziej, szczególnie, że można podłączyć gamepad i grać naprawdę komfortowo :) A nawet bardziej komfortowo, niż na oryginalnych padach, bo te były dość kanciaste :)

Pegasus na PC

Emulator, którego używam na PC, nazywa się RockNES X. Zanim odpalimy roma (grę), należy ustawić sterowanie, w moim przypadku wskazałam gamepad – trzeba wybrać go jako „sterowanie 1″ (dla gracza 1, czyli głównego). Jeśli chcemy grać na dwóch graczy – pozostaje sterowanie na drugi pad albo klawiaturę.

NES X - emulator Pegasusa

Ustawienia sterowania

RockNES X i gra Mario :)

Działanie emulatora na przykładzie Mario

RockNES X można pobrać np. tutaj: www.pegasus-gry.com

Pegasus na smartfonie lub tablecie (Android)

Według mnie najlepszym emulatorem na Androida jest Nesoid. Jest niewielki i ma duże możliwości konfiguracyjne – można przypisać każdy fizyczny klawisz pod sterowanie. Ja mam telefon z wbudowanym padem (SE Xperia Play), więc mam najwygodniej jak się da, ale w innych modelach nie powinno być problemu z ustawieniem przycisków głośności pod klawisze A i B (w grach odpowiadały zwykle za skok i strzał). Można również ustawić orientację ekranu, tak by te klawisze były z najwygodniejszej strony.

Nesoid - opcje

Nesoid ma duże możliwości konfiguracyjne.

Nesoid i gra Big Nose

Nesoid i gra Big Nose the Caveman. :)

Nesoid na SE Xperia Play

Tak jest na moim telefonie :)

Nesoid można pobrać tutaj: www.gry-pegasus.xaa.pl

A skąd wziąć same gry?

Jest dużo stron z romami, np:

Jest jeszcze możliwość zagrania online, bez downloadu i instalacji :)

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. aktualnie prosze sprawdzić nestopia ue 1.47 to najnowsza wersja lepszy emulator i fceux 2.2.3 (najnowsza wersja) cenie gry pegazus xaa ale nie maja wszystkich romów prosze szukać GoodNes 3.14 ze strony emuparadise(wszystkie gry)
    ewentualnie Tosec lub No-Intro to uploaderzy którzy udostępniają paczkę gier czyli tz romset tyle z mej strony a rocknes to szrot nie odpala wszystkich gier wyszla ostatnio jego wersja nr 4 lub 5 ale ma problemy z dzwiekiem tz bug emulatora czyli błąd

Dodaj komentarz